Descrierea produsului Televizor LED Samsung 139 cm (55") UE55DU8572, Ultra HD 4K, Smart TV, WiFi, CI+
Culori intense, cristaline, pe cel mai subtire profil al nostru
Dynamic Crystal Color
Cufunda-te intr-un miliard de nuante de culoare
4K Upscaling
Urmareste continutul tau preferat in 4K
Samsung Tizen OS
Imbunatateste-ti divertismentul cu Samsung Tizen
AirSlim Design
Elegant si subtire
Designul uimitor si subtire al televizorului se potriveste armonios cu spatiul inconjurator.
Contrast Enhancer
Senzatie sporita de profunzime si de culoare
HDR (High Dynamic Range)
Un contrast mai bun, cu nuante intunecate si culori stralucitoare
Experienta de Gaming
Motion Xcelerator
Experimenteaza o claritate imbunatatita a imaginii, cu miscari fluide
Auto Low Latency Mode (ALLM)
Un joc mai rapid, mai fluid si cu un lag redus
SmartThings
3D Map View
Televizorul tau, un centru de control al casei tale si al dispozitivelor IoT
Multi View
Vezi totul pe un singur ecran
Samsung Daily+
Gestioneaza-ti activitatile zilnice si stilul de viata, mai usor, cu ajutorul Samsung Tizen OS.
SmartThings
Do the SmartThings!
Workspace
Lucrezi si inveti de acasa
Asistent vocal
Control vocal prin Bixby
Sunet
Q-Symphony
TV si soundbar orchestrate in armonie perfecta
OTS Lite
Sunet virtual captivant, care urmareste actiunea
Adaptive Sound
Bucura-te de sunet optimizat pentru continutul tau
De ce Samsung TV?
Samsung Knox Security
Intimitatea ta. Securizata.
AI Energy Mode
Economiseste energie ca urmare a unei analize inteligente
Teleomanda SolarCell
O telecomanda realizata din materiale reciclate, care se incarca prin lumina solara si artificiala.
Detalii tehnice
| General | Model | UE55DU8572 |
| An aparitie | 2024 | |
| Diagonala cm / inch | 139 cm / 55 inch | |
| Smart TV | Da | |
| Format | Ultra HD 4K | |
| Tip ecran | LED | |
| Rezolutie (pixeli) | 3840 x 2160 | |
| Tuner Digital | Da (DVB-T2 / C / S2) | |
| Difuzor integrat | 2 x 10W | |