Descrierea produsului Televizor LED Samsung 216 cm (85") UE85DU7172, Ultra HD 4K, Smart TV, WiFi, CI+
Culori intense, cristaline, care prind viata
PurColor
Culori ajustate cu finete pentru o imagine vibranta, reala
4K Upscaling
Urmareste continutul tau preferat in 4K
Samsung Tizen OS
Imbunatateste-ti divertismentul cu Samsung Tizen
Q-Symphony
TV si soundbar orchestrate in armonie perfecta
Calitatea imaginii
Procesor Crystal 4K
Percepi fiecare nuanta de culoare asa cum a fost conceputa, la un nivel 4K puternic
Contrast Enhancer
Senzatie sporita de profunzime si de culoare
HDR (High Dynamic Range)
Un contrast mai bun, cu nuante intunecate si culori stralucitoare
Experienta de Gaming
Motion Xcelerator
Experimenteaza o claritate imbunatatita a imaginii, cu miscari fluide
Auto Low Latency Mode (ALLM)
Un joc mai rapid, mai fluid si cu un lag redus
Samsung Daily+
Gestioneaza-ti activitatile zilnice si stilul de viata, mai usor, cu ajutorul Samsung Tizen OS.
SmartThings
Do the SmartThings!
3D Map View
Televizorul tau, un centru de control al casei tale si al dispozitivelor IoT
Workspace
Lucrezi si inveti de acasa
Sunet
OTS Lite
Sunet virtual captivant, care urmareste actiunea
Adaptive Sound
Bucura-te de sunet optimizat pentru continutul tau
Design
Ecran fara margini
Un ecran mai mare, rame mai mici
Suport reglabil
Regleaza televizorul, fara a fi constrans de spatiu
* Functia de reglare a latimii este disponibila numai pentru modelele DU7000 55; si cele ulterioare.
De ce Samsung TV?
Samsung Knox Security
Intimitatea ta. Securizata.
AI Energy Mode
Economiseste energie ca urmare a unei analize inteligente
Detalii tehnice
| General | Model | UE85DU7172 |
| An aparitie | 2024 | |
| Diagonala cm / inch | 216 cm / 85 inch | |
| Smart TV | Da | |
| Format | Ultra HD 4K | |
| Tip ecran | LED | |
| Rezolutie (pixeli) | 3840 x 2160 | |
| Tuner Digital | Da (DVB-T2 / C / S2) | |
| Difuzor integrat | 2 x 10W | |