Raporteaza o problema
Media Convertor TP-Link MC100CM
Tp-link Media Convertor TP-Link MC100CM MC100CM este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru UTP 100Base-TX la fibra optica 100BASE-FX sau vice versa. Respectand standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX si 100Base-FX, MC100CM este destinat utilizarii cu cablu de fibra 78496
108.99 In stock

Media Convertor TP-Link MC100CM

COD: [ MC100CM ] ID: 78496
108,99 Lei
(TVA inclus)
Include taxa verde: 5 Lei
(Pret fara taxa verde: 103,99 Lei)
Alege perioada de creditare:
Rata lunara: Lei
DAE: %
Total: Lei
Detalii suplimentare
Timp estimativ de livrare
Din Showroom-ul evoMAG.ro: Poate fi ridicat in 5 zile dupa ora 16:00
Livrare prin curier în București:Se livreaza in 6 zile pana in ora 18:00
Livrare prin curier în țară:Se livreaza in 6 zile pana in ora 18:00
Alerta pret!
Compară Intrebare tehnică? Producător Printeaza
  • Produse recomandate
  • Scurta descriere
  • Comparare
  • Detalii tehnice
  • Review-uri
109,00 Lei
(TVA inclus)
Include taxa verde: 5 Lei
(Pret fara taxa verde: 104,00 Lei)
Media Convertor TP-Link MC100CM

Scurta descriere

MC100CM este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru UTP 100Base-TX la fibra optica 100BASE-FX sau vice versa. Respectand standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX si 100Base-FX, MC100CM este destinat utilizarii cu cablu de fibra optica multi-mode, cu conector de tip SC. MC100CM suporta specificatiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maxima de retransmisie pe cablu. Functionează pe 1310nm atat la transmiterea cat si la receptia datelor. Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a functiona ca un dispozitiv de sine statator (independent de sasiu) sau cu un sasiu pentru media convertoare TP-LINK 19", auto detectare MDI / MDI-X pentru port-ul TX, auto negociere mod duplex pentru port-ul TX, si LED-uri pentru afisarea starii de functionare pe panoul frontal. MC100CM ofera posibilitati de transmisie prin fibra optica multi-mode pe distante extinse pana la 2 km. Respecta standardele 802.3u 10/100Base-TX, 100Base-FX. Functiile Link Fault Passthrough si Far End Fault minimizeaza la timp pierderile cauzate de esuarea conexiunii. Permite comutare mod de transfer Full Duplex / Half Duplex pentru port-ul FX.