evoMAG evolueaza! Avem nevoie de tine in departamentele Vanzari online, Depozit. Hai sa evoluezi alaturi de noi.
Raporteaza o problema
Media Convertor MC111CS
Tp-link Media Convertor MC111CS MC111CS este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru UTP100Base-TX la fibra optica 100BASE-FX sau vice-versa. Adopta tehnologia WDM, pentru transmiterea si receptia datelor printr-un singur cablu de fibra, economisind astfel jum 78499
119.99 In stock

Media Convertor MC111CS

COD: [ MC111CS ] ID: 78499
119,99 Lei
(TVA inclus)
Include taxa verde: 5 Lei
(Pret fara taxa verde: 114,99 Lei)
Alege perioada de creditare:
Rata lunara: Lei
DAE: %
Total: Lei
Detalii suplimentare
Timp estimativ de livrare
Din Showroom-ul evoMAG.ro: Poate fi ridicat in 3 zile dupa ora 18:00
Livrare prin curier în București:Se livreaza in 3 zile pana in ora 18:00
Livrare prin curier în țară:Se livreaza in 3 zile pana in ora 18:00
Alerta pret!
Compară Intrebare tehnică? Producător Printeaza
  • Produse recomandate
  • Scurta descriere
  • Comparare
  • Detalii tehnice
  • Review-uri
120,00 Lei
(TVA inclus)
Include taxa verde: 5 Lei
(Pret fara taxa verde: 115,00 Lei)
Media Convertor MC111CS

Scurta descriere

MC111CS este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru UTP100Base-TX la fibra optica 100BASE-FX sau vice-versa. Adopta tehnologia WDM, pentru transmiterea si receptia datelor printr-un singur cablu de fibra, economisind astfel jumatate din costurile de cablare. Proiectat in conformitate cu standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX si 100Base-FX, MC111CS este destinat utilizarii cu cablu de fibra optica single-mode, cu conector de tip SC. MC111CS suporta specificatiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maxima de retransmisie pe cablu. Funcţioneaza pe 1550nm la transmiterea datelor si pe 1310nm la receptia datelor. Deci, dispozitivul de la capatul opus cu care comunica MC111CS ar trebui sa functioneze pe 1310nm la transmiterea datelor si pe 1550nm la receptia datelor. MC112CS este un alt media convertor TP-LINK, si este doar unul dintre exemplele de convertoare care pot opera impreuna cu MC111CS. Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a functiona ca un dispozitiv de sine statator (independent de sasiu) sau cu un sasiu pentru media convertoare TP-LINK 19", auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, auto negociere mod duplex pentru port-ul TX, si LED-uri pentru afisarea starii de functionare pe panoul frontal. MC111CS ofera posibilitati de transmisie prin fibra optica single-mode pe distante extinse pana la 20 km. Respecta standardele 802.3u 10/100Base-TX, 100Base-FX. Functiile Link Fault Passthrough si Far End Fault minimizeaza la timp pierderile cauzate de esuarea conexiunii. Adopta tehnologia WDM, pentru transmiterea si receptia datelor pe o singura fibra.