Aparat de aer conditionat portabil Trotec PAC2300X, 8000 BTU, 2300 W, Telecomanda, Display digital, Timer (Alb/Gri)
Trotec Aparat de aer conditionat portabil Trotec PAC2300X, 8000 BTU, 2300 W, Telecomanda, Display digital, Timer (Alb/Gri) Datorită funcțiunii de economie de curent, aparatul 3-în-1 economisește bani chiar și în timpul celor mai mari canicule. Funcția automată de startare, pornește aparatul automat după o pană de curent, cu toate funcționalitățile anterior 3950973
1616.99 Out of stock
CODPAC2300X
ID3950973
  • Servicii evomag
(TVA inclus)
Descrierea produsului Aparat de aer conditionat portabil Trotec PAC2300X, 8000 BTU, 2300 W, Telecomanda, Display digital, Timer (Alb/Gri)
  • E bine să aveți deja acasă aparatul de aer condiționat PAC 2300 X, înainte de a veni marele val de căldură. Acest multitalent confortabil deține pe lângă regimul automat de răcire și funcțiunile de ventilație și dezumidificare și est,e prin puterea sa de răcire de 2,3 kW și a clasei de eficiență de energie A, aparatul ideal pentru locuințe și birouri de până la 75 m³.
Instalarea și întreținerea aparatului PAC 2300 X
  • Aparatul de aer condiționat se instalează foarte simplu și este imediat gata de funcționare.
Avantaje practice:
  • Clasa de eficiență a energiei A
  • Putere de răcire 2,3 kW
  • Trei regimuri de funcționare: răcire, ventilație, dezumidificare
  • Două trepte de ventilație
  • Funcțiune de timer
  • Ecran LED
  • Afișarea temperaturii din încăpere
  • Tablou de comandă cu taste cu membrană
  • Direcție de suflare reglabilă
  • Telecomandă cu infraroșu
  • Filtru demontabil
  • Funcțiunea de curățire a aerului (păr de animale, scame, praf)
  • Regim de funcționare silențios < 53 dB(A)
Date tehnice:
  • Potrivit pentru încăperi de ca. 75 m³
  • Tipul aparatului: monobloc
  • Capacitate de răcire max.: 2,3 kW / 8.000 Btu
  • Debit de aer max.: 310 m³/h
  • Capacitate de dezumidificare max.: 1 l/h
  • Tensiunea de lucru: 230 V / 50 Hz
  • Puterea de lucru max.: 0,9 kW
  • Refrigerent: R-410A
  • Cantitate refrigeren: 0,3 kg
  • Nivel sonor (distanță 1 m): ≤ 53 dB(A)
  • Nivel sonor conform EN ISO 3745:2012: 65 dB(A)
  • Dimensiuni (L x I x H): 345 x 355 x 703 mm
  • Greutate: 23,5 kg
  • Lungime furtun aer: 1,5 m / Ø 148 mm
Detalii tehnice
Caracteristici generaleTip produsPortabil
Capacitate de racire8000
FunctiiDezumidificareDa
Specificatii tehniceGreutate unitate interioara (kg)23.5
Dimensiuni unitate interioara (mm)345 x 355 x 703
Zgomot unitate interioara (dB)65
Tensiune alimentare230 V