Aparat Foto Digital Olympus Stylus TOUGH TG-4 (Negru), Filmare Full HD, 16MP, Zoom Optic 4x, Rezistent la apa, inghet, soc si praf
- Produse recomandate
- Scurta descriere
- Comparare
- Detalii tehnice
- Review-uri

Aparat Foto Digital Olympus Stylus TOUGH TG-4 (Negru), Filmare Full HD, 16MP, Zoom Optic 4x, Rezistent la apa, inghet, soc si praf
Scurta descriere
Olympus Stylus TOUGH TG-4
Situații extreme. Imagini uimitoare

• Performanță de mare viteză a obiectivului
• Fotografiere macro avansată
• Sistem complet de accesorii
"Scufundările reprezintă una dintre pasiunile mele principale. Chiar și în condiţii cu lumină slabă și scene subacvatice întunecate, mă pot baza pe adevărata putere a acestui aparat foto."
Pentru scene cu recifuri de corali, epave sau surprinderea vieții marine. Cu TOUGH TG-4 de partea ta, vei avea un aparat foto digital subacvatic care oferă rezultate la cel mai înalt nivel. Cu o diafragmă maximă super-luminoasă 1:2.0, lentila de mare viteză realizează fotografii impresionante cu experienţele de scufundare sau snorkeling, cu o paletă strălucitoare de culori și peisaje marine luminoase.

• Perspectivă mai largă asupra lumii
Când ești în mijlocul naturii nu ai întotdeauna posibilitatea de a programa scena. Dar, cu zoom-ul optic
4x al modelului TG-4, nu veţi avea nevoie să faceţi asta. Combinat cu performanțe de focalizare automată de mare viteză, vă permite să daţi zoom de la 25 la 100mm (echivalent cu o cameră de 35mm) și capta imagini uimitor de clare de la distanță.

• Fotografiază și partajează rapid
Acum este mai ușor ca niciodată să împărtășiți impresiile din calătorii datorită capacității Wi-Fi încorporate și a aplicaţiei OI.Share. Indiferent de locul în care vă aflați, puteți transfera wireless fotografiile pe un smartphone sau o tabletă. Sau puteți utiliza dispozitivul mobil ca o telecomandă pentru a controla setările TG-4 și declanşarea.

• Marcați aventurile
Cea mai recentă generaţie de GPS oferă rezultate rapide, precise cu fiecare cadru. Dacă doriţi să știţi unde vă afaţi chiar și atunci când aparatul foto este oprit, utilizați caracteristica e.Compass care oferă și informaţii despre presiune şi altitudine. Prin instalarea aplicației OI.Track pe telefonul smartphone, puteți adăuga date GPS fotografiilor atunci când le partajaţi.

Detalii tehnice | ||
---|---|---|
Tipul aparatului foto | Model | Stylus TOUGH TG-4 |
Tip aparat | Compact | |
Calitatea Imaginii | Rezolutie efectiva (MP) | 16.0 MegaPixeli |
Senzor imagine | 1/2.3 inch CMOS | |
Rezolutii imagine | 16M: 4608 x 3456 8M: 3264 x 2448 3M: 2048 x 1536 VGA: 640 x 480 | |
Display | Display LCD | 3.0" |
Vizor Optic | Nu | |
Inregistrare video | Filmare | Full HD |
Rezolutii filmare | 1920 x 1080 / 1280 x 720 / 640 x 480 | |
Inregistrare audio | Da | |
Optica | Zoom optic | 4.0x |
Zoom digital | 4.0x | |
Distanta focala | f = 4.5 - 18 mm (echivalent 35mm: 25 - 100 mm) | |
Diafragma maxima | f/2.0 (Wide) - f/4.9 (Tele) | |
Stabilizare de imagine | Mecanic | |
Control focalizare | Tip focalizare | Auto-focus TTL iESP |
Mod focalizare | iESP AF la detectarea fetei, Punct, AREA, Focalizare continua | |
Plaja focalizare | 0.1m - infinit (superangular) 0.1m - infinit (tele) | |
Control expunere | Sensibilitate ISO | Auto / ISO 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 |
Viteze obturator | 1/2 - 1/2000 s / < 4 s (Scena la lumina lumanarii) | |
Moduri de expunere | i-Auto, Program automat, Prioritate deschidere diafragma, Fotografiere personalizata, Subacvatic, Microscope, Moduri scena predefinite, Filtru Art, Panorama, Film | |
Moduri balans de alb | Auto, Cer acoperit, Insorit, Tungsten, Fluorescent 1, Subacvatic | |
Blit | Blit integrat | Da |
Raza efectiva blit | 0.2 - 7.9 m (Wide) 0.2 - 3.1 m (Tele) | |
Memorie si alimentare | Memorie interna | 55MB |
Card compatibil | SD, SDHC, SDXC | |
Alimentare | Acumulator Lithium-Ion LI-92B | |
Conectivitate | Iesire video | AV Out |
Iesire HDMI | Micro HDMI | |
Conectivitate PC | USB 2.0 | |
Wi-Fi | Da | |
Caracteristici fizice | Dimensiuni(mm) | 111.5 x 65.9 x 31.2 |
Greutate(g) | 247 | |
Culoare | Negru | |
Extra | GPS Busola electronica Manometru Termometru Nivel gama de culoare Incarcare SNS Previzualizare "Poza perfecta Functia panorama Panorama in camera Self timer Intarziere: 2 / 12 s / Personalizat Ghid meniu Imprimarea datei LED Illuminator Rezistenta la soc, apa, frig si praf |
Review-uri